Siirt’te Baykan Kaymakamı olan ve aynı zamanda Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanan Mehmet Kocabey’in aracının geçişi sırasında patlama meydana geldi.


Siirt’in Baykan ilçe Kaymakamı olan ve DBP’li belediye başkanının görevden alınmasından sonra kayyum olarak atanan Mehmet Kocabey’in aracının geçişi sırasında patlama meydana geldi.
Patlama, Mehmet Kocabey’in, sabah saatlerinde Yarımca Jandarma Karakolu’nu ziyarete gittiği sırada gerçekleşti.
Olayda can kaybı ve yaralanan olmazken, kolluk kuvvetlerinin bölgede operasyon başlattığı bildirildi.
Soylu: Kocabey’le konuştuk, gayet sağlıklı
DHA’nın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vilayetler Evi’nde düzenlenen Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İstişare Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Soylu, Siirt’teki patlamaya ilişkin, “Bugün saat 08.45 sıralarında Kaymakamımız Mehmet Kocabey, yol kontrolünü yapabilmek ve orada inşaat işlerinin nasıl gittiğini takip edebilmek için oraya intikal etmek üzereyken yola döşenmiş EYP ile zarar verilmek istendi. Allah’a şükür, hem kaymakamımızda hem personelimizde herhangi bir yaralanma söz konusu değil. Bir de bütün arkadaşlarımızda, orada zırhlı araç söz konusu. Olay olur olmaz kendisiyle konuştuk. Gayet sağlıklı. Valimiz de hemen yanı başında. Terör örgütüne karşı yürütülen bu büyük mücadelede, hem sabrımızı zorlamaya hem de ortaya koymuş olduğumuz bu kararlılığı etkilemeye çalışacaklardır. Bunlar beklediğimiz şeylerdir; ama ne kararımızda ne de sabrımızda herhangi bir farklılık söz konusu olacaktır” diye konuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz