New York’ta Filistin destekçileri, Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki olarak kendini ateşe veren ABD askeri Aaron Bushnell’i anmak için toplandı.

Manhattan’daki Ordu Kayıt Merkezi önünde toplanan eylemciler, 25 yaşındaki ABD Hava Kuvvetleri mensubu Bushnell’in İsrail’in bombardımanları sonucu ölen siviller için kendini yakmasının anısına anma programı gerçekleştirdi. Times Meydanı’ndaki Amerikan bayrağı önüne konulan Bushnell’in posterinin etrafı karanfil ve mumlarla süslendi.

Siyonist işgalci İsrail’i protesto için kendini yakan ABD askeri Washington’daki İsrail Büyükelçiliği önünde anıldı.

“Aaron Bushnell’i Onurlandır”, “Gazze’deki Soykırıma ABD’nin Askeri Desteğini Durdurun” yazılı pankartlar taşıyan eylemciler, İsrail’in Gazze’de katlettiği Filistinli sivillerin isimlerinin listelendiği büyük bir ozaliti yola serdi.

İsrail'i protesto için kendini yakan ABD askeri Washington'daki İsrail Büyükelçiliği önünde anıldı.
Fotoğraf: Fatih Aktaş/AA

NYCPYM’nin öncülüğünde düzenlenen anma programına katılanlar, yağmura rağmen saatlerce Bushnell’in posterinin etrafından ayrılmadı.

“Bushnell’in ölümü bir eylem çağrısıdır”

Grubun soysal medya hesabından paylaşılan yazıda, “Sadece Bushnell’in değil, ABD tarafından finanse edilen Siyonist rejimin elinde öldürülen on binlerce Filistinlinin de yasını tutuyoruz.” ifadesi yer aldı.

Yazıda, şunlar kaydedildi:

“Son ana kadar cesareti ve amansız dayanışması nedeniyle çıldırmış olduğu gerekçesiyle bir kenara atılan Bushnell, her zaman aklı başındaydı ve hiçbir yanılsama ya da psikoz belirtisi göstermedi. Siyonist elçiliğine doğru yürürken açık ve netti. Bushnell, alevler onu yutana kadar ‘Özgür Filistin’ diye bağırdı. Onun son görüntüsü, dengesiz bir adamın örneği değil, tam tersi, Siyonistlerin yol açtığı karanlıkta sonsuz bir mum gibidir. Bushnell’in ölümü bir eylem çağrısıdır.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz