Hakkı Taşdemir ile 4 hafta süren ‘Emperyalizmin dünü ve bugünü’ dersleri, kapitalist üretim biçimi, emperyalizm, günümüzde emperyalizm, emperyalizmin yarattığı ideolojik bulanıklık başlıkları ile tamamlandı.

Derslik boyunca ekonomi politiğin temel kavramları, kapitalizmin krizleri, tekelleşme, emperyalizmin siyasi ve askeri uygulamaları, işçi sınıfının reddine varan ideolojik propaganda güncel ve tarihsel örneklerle tartışıldı.

Sınıflı toplumların oluşumundan başlayan ‘Taş devrinden yeni binyıla, insanlık tarihi’ başlığı ise antik dünya, orta çağlar, büyük dönüşüm, alt üst olan dünya alt başlıklarını tamamlayarak devam ediyor. Kaldıraç Dergisi’nin Youtube kanalı üzerinden derslere ulaşabiliyor.

‘Tarihin akışında emperyalizm ve Türkiye’ başlığı ile 24 Şubat günü İzzettin Önder ile gerçekleştirilen derste ise Türkiye’nin kuruluşunda itibaren emperyalizmle ilişkisi, izlediği ekonomi politikalar ve bugünün ekonomi politiği tartışıldı.

Kaldıraç akademi, ‘Sınıf Mücadelesi ve Kültürel Simgeler’, Yücel Demirer, ‘Postmodernizme veda: Sınıf, yeniden’, Sibel Özbudun, ‘Kapitalist Uygarlık Krizi: İnsan(lık) Hal(ler)i ve Çürüme’, Temel Demirer başlıkları ile devam ediyor.

Kayıt ve bilgi için, [email protected] mail adresiyle iletişime geçilebiliyor.

Resim


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz