İşgalci Siyonist İsrail’in 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde katledilenlerin sayısı 24 saatte 310 artarak 17 bin 487’ye yükseldi.

İşgalci ordunun, Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına düzenlediği hava saldırılarında çok sayıda Filistinli yaşamını yitirdi ve yaralandı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi’nin merkezi ile Refah kentine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda ölen ve yaralanan oldu.

Savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde Şiteyvi ile Tahravi ailelerine ait evleri bombalaması sonucu 11 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Siyonist İsrail’in Gazze’nin merkezindeki Sahabe Tıp Kompleksi civarındaki Hammad ve Ataallah ailelerine ait meskun evleri bombalaması sonucu da çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. Bombalanan evlere yakın bölgede İsrail ordusuna ait tankların olması nedeniyle enkaz altındaki ölü ve yaralılara ulaşılamıyor.

İsrail güçleri, Han Yunus’un güneyinde Neccar ve Hamuda ailelerine ait evleri hedef alması sonucu da çok sayıda Filistinlinin ölümüne ve yaralanmasına yol açtı.

İşgal hız kesmeden devam ediyor

İşgalci güçler, Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan kasabasının El Beydun mahallesinde yaşayan 30 aileye iki ay içinde evlerini boşaltmalarına yönelik duvarlara bildiriler yapıştırdı.

Sağlık Personeli ve Kapasite Sorunları

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, son saldırıların ardından hastanelere getirilen yaralı sayısının 558 olduğunu belirtti. Bu durum, toplam yaralı sayısını 46 bin 480’e yükseltti.

İsrail güçlerinin 36 sağlık personelini alıkoyduğu belirtilirken, bölgedeki sağlık sisteminin felaket seviyesine ulaştığı ve hastanelerdeki doluluk oranının yüzde 262’ye ulaştığı ifade edildi.

Medikal Malzeme ve İlaç Sıkıntısı

Gazze’deki hastanelerde cerrahi malzeme, ilaç ve tıbbi ekipman sıkıntısının had safhada olduğu vurgulandı. Kemik kırıklarında kullanılan fiksatörlerin, yanık ilaçlarının ve kan ünitelerinin eksikliği ciddi tehlikelere sebep oluyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz