İçişleri Bakanlığı, 135 gündür açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için özel kitapçık hazırladı

İçişleri Bakanlığı, 135 gündür açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir kitapçık yayımladı. “Bir terör örgütünün bitmeyen senaryosu – Nuriye Gülmen ve Semih Özakça gerçeği” adlı kitapçıkta Nuriye ve Semih’in “DHKP-C bağlantılı” olduğu iddia edildi. İçişleri Bakanlığı Araştırma ve Etütler Merkezi Başkanlığınca Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan 54 sayfalık kitap, basın yayın kuruluşları ile paylaşıldı.
Kitapçık, “Elinizdeki bu kitapçık, birilerinin görmezden geldiği ve göstermemeye çalıştığı; yaptıkları kanlı eylemleri değişik algı oyunlarıyla unutturmaya, neredeyse basit bir öğrenci eylemi gibi pazarlamaya, hatta tescilli katillerini şirin fotograflarla masum bir genç kız olarak dünyaya yutturmaya çalıştıkları DHKP-C’nin son dönemdeki yeni bir algı operasyonunun deşifresine yöneliktir” sözleriyle başladı.
Kitapçıkta, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ile ihraç edildikleri ve Gülmen’in 29 Ekim’de; Özakça’nın ise 9 Kasım’da oturma eylemine başladığı ifade edildi. Oturma eyleminin 9 Mart’ta açlık grevini dönüştürüldüğünün belirtildiği kitapçıkta şu ifadeler yer aldı:
“Nuriye Gülmen hakkında devam eden 12 adet “terör örgütüyle iltisaklı” dava bulunuyor. Davalardan bir tanesinde mahkemenin mahkumiyet kararı bulunuyor ve dosya Yargıtay aşamasında. Semih Özakça hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olma”, “Kamu malına zarar verme”, “Basit yaralama”, “Kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak”, “Terör örgütü propagandası yapmak”, “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama”, “Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret” suçlarından devam eden davalar bulunuyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz