FHKC, işgalci Siyonist İsrail’in Filistin olan herşeyden intikam almak istediğinin altını çizen örgüt, ” Sahada herhangi bir başarı elde etmedeki sefil başarısızlığının telafisi olarak mümkün olduğu kadar çoğunu (Filistinli) öldürüyor.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Mücadele devam ediyor”

“Devam eden imha savaşı, halkımızın direnme iradesini, kararlılığını ve metanetini baltalamaya yetmeyecek.

Siyonist düşman, acı dolu Direniş saldırılarının etkisi altında bugün şafak vakti Han Yunus’taki kara operasyonlarını, kirli medya makinesi aracılığıyla yerinden edilmişler için güvenli alanlar olarak pazarlanan şehrin batısındaki bölgeleri de kapsayacak şekilde genişletti.

“Sefil başarısızlık”

İşgalcilerin tank mermilerinden lav püskürtmesi, çadırları ve barınak merkezlerini uçaklarla hedef alması, mezarları açarak ölülerin kutsallığını ihlal etmesi ve Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerini acımasızca bombalamaya devam etmesi, şunu doğruluyor: Bu Siyonist düşman, Filistinli olan her şeyden intikam almak istiyor ve sahada herhangi bir başarı elde etmedeki sefil başarısızlığının telafisi olarak mümkün olduğu kadar çoğunu öldürüyor.

“Gazze’de caydırıcı gücü ortadan kalktı”

Tamamen Gazze Şeridi bataklığına gömülmüş olan, bariz ve korkak Amerikan ve Batı desteğine sahip bu Siyonist düşman, özellikle hedeflediği hiçbir hedefe ulaşamadığından, Gazze Şeridi’nde caydırıcı gücünün ortadan kalkması sonucu, acı saldırılar ve uğradığı büyük insani kayıpların etkisiyle, Direniş’ten zarar gördükleri sadece Han Yunus’ta değil; aksine, Gazze Şeridi’nin tüm bölgelerinde, hatta “direniş gruplarını kontrol ettiğini ve ortadan kaldırdığını iddia ettiği” yerlerde bile Filistin halkına karşı herhangi bir katliam yapmaktan bir an bile çekinmiyor.

“Savaş kabinesi tükeniyor, hayati sektörler felç oluyor”

Halkımızın kararlı Gazze Şeridi’nde yaptığı büyük fedakarlıklara ve maruz kaldığı zorlu ve benzeri görülmemiş koşullara rağmen, Siyonist savaş kabinesini rahatsız eden büyük anlaşmazlıklar ve direnişin sahada pekiştirmeye çalıştığı denklemler ışığında Siyonist varlık aynı zamanda her gün insani, psikolojik ve ahlaki güçlerinin tükenme süreçlerine maruz kalıyor, altyapıda büyük ekonomik kayıplar yaşıyor ve hayati sektörlerde tam bir felç oluyor.

“İmha savaşı başaramayacak”

Savaş devam ediyor; Amerika ve Batı’nın suç ortaklığı ve resmi Arap hükümetlerinin sessizliği ışığında işgalin suçları, katliamları ve Filistin halkına karşı sürmekte olan imha savaşı, Direniş’in iradesi ve kararlılığı ile halkımızın kararlılığını baltalamayı başaramayacak.

Sonunda zafer halkımızın olacak, Siyonist varlığın beklenen ve kesin yenilgisi de müttefikleri ve uşakları için utanç ve aşağılanma olacak.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz