Türkiye’nin kirli siyasi pazarlıkları sonucu 3 yıldır Sırbistan’da tutsak edilen ve 100 gündür açlık grevinde olan enternasyonalist devrimci Ecevit Piroğlu Umut Gazetesi’ne gönderdiği sesli mesajında “Açlık grevimin 100. gününe girerken bu direnişimde sonuna kadar kararlıyım.” dedi.

“Şundan emin olsunlar beni hiçbir şekilde yıldıramayacaklar.“

Yoldaşlarım, dostlarım

Sırbistan Hükümeti’nin yasalarına ve lehime verilen mahkeme kararlarına rağmen hukuksuz bir şekilde beni tutsak etmesinin 3. yılına az kaldı. Açlık grevimin 100. gününe girerken bu direnişimde sonuna kadar kararlıyım.

Sırbistan Hükümeti, AKP faşist iktidarının baskısı altında hukuksuzca ve kendi anayasasını tanımayarak beni tutsak tutmaya devam ediyor.

Şundan emin olun ki; ben dünya işçi sınıfından, Türkiye ve Kürdistan’daki özgürlük mücadelesinden, Bedrettinlerden, Spartaküslerden, Adalılardan, Mazlumlardan, Ulaş Bayraktaroğluna dek aldığım direniş geleneğini sürdürmeye devam edeceğim. Şundan emin olsunlar beni hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Ya özgür kalacağım, ya özgür kalacağım. Hiçbir şekilde zorla beslenmeyi kabul etmiyorum. Bedenimi sonuna kadar özgürlük mücadeleme yatırdım ve tarihteki özgürlük direnişçilerinden, devrimcilerden, proletarya sosyalistlerinden alıyorum bu gücü.

Şundan emin olsunlar ben bir komünist, Kürt komünisti olarak bu baskı, zulüm ve hukuksuzluğu yeneceğim ve Sırbistan Hükümeti’de bunu görecek.

Sizlerede gösterdiğiniz dayanışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Ve önümüzdeki hafta sağlık durumum kötü olabilir. O nedenle sizlere en devrimci duygularımla selamlarımı iletiyorum.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz