Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamudaki görevlerinden ihraç edilmelerinin ardından “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle 119. gündür açlık grevinde olan öğretmen Semih Özakça ve akademisyen Nuriye Gülmen artık yürüyemiyor.


OHAL kapsamındaki KHK’ler ile kamudaki görevlerinden ihraç edilmelerinin ardından “İşimizi geri istiyoruz” talebi ile 119 gündür açlık grevinde olan; 49 gündür de tutuklu bulunan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in sağlık sorunları daha da kötüye gidiyor. Açlık grevine başladıkları günden bugüne 15 ve 25 kilo kaybeden Gülmen – Özakça’nın taleplerine iktidar tarafından halen yanıt gelmedi.
Hürriyet’ten Gamze Kolcu’ya konuşan Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça, Gülmen ve Özakça’nın her gün daha da kötüye giden sağlık durumlarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
“Semih’in böbrek sıkıntıları başladı. Görüşe tekerlekli sandalyeyle gelmiş ancak üzülmemizi istemediği için bizim görebileceğimiz noktaya gelince ayağa kalkmış. Nuriye’de de benzer sorunlar var. Artık hiç yürüyemiyor. Açlık grevine başladıklarında Nuriye 59, Semih 86 kiloydu. Şu an Nuriye 44, Semih 61 kilo geliyor.”
Sendika.org