Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilmesinin ardından her Pazartesi iş yeri önünde oturma eylemine başlayan Mahmut Konuk, eylemin 18. haftasında cama asılan dövizler gerekçe gösterilerek polis tarafından taciz edildi.

22 Şubat 2017 tarihinden itibaren her hafta pazartesi günü işe iade talebi ile iş yeri önünde oturma eylemi yapan sağlık emekçisi Mahmut Konuk, bu hafta polis tarafından taciz edildi.
Konuk ve dostları işyeri önüne gelmeden önce bir polis aracının işyeri kapısı önüne çekilmesine Konuk'un iş arkadaşlrı tepki gösterdi. Bunun üzerine polis aracı işyeri önünden çekildi. Eyleme başlamadan önce kamuya açık alanlarda herhangi bir dövizin asılı olmasının hukuka aykırı olduğunu söyleyen polis, işyerinin camında asılı olan sendika dövizi ile “Mahmut Konuk Yalnız Değildir” yazılı dövizin indirilmesini istedi. Aynı zamanda SES işyeri temsilcisi de olan Mahmut Konuk, talimatın hukuksuz olduğunu söylerken bunun sendikal haklara da aykırı olduğunu ifade etti. Dövizlerin indirilmeyerek açıklamaya başlanmasının ardından polis dövizlere saldırdı, yırtarak camdan söktü.
18 haftadır dövizlerin camda asılı olduğunu ifade eden Konuk, bu hafta yapılanın yıldırma amacıyla keyfi olduğunu belirtirken, baskıların direnenleri yıldıramayacağını söyledi. İşe geri dönme talebini yineleyen konuk, açlık grevlerinin 117. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın sağlık durumlarına dikkat çekti.
Yapılan açıklamadan sonra iki saat sürecek olan oturma eylemine geçildi. Eylem kapanış açıklaması ve önümüzdeki hafta yapılacak olan eyleme çağrı ile sonlandırıldı.