Güçler, 2024 1 Mayıs’ı, 1 Mayıs’ın ve Taksim’in özgürleştirilmesi mücadelesinde devletin gece baskınlarıyla gözaltına aldığı ve tutukladığı 47 kişiye dayanışma kartları gönderdi.

Açıklama sırasında “1 Mayıs’a Taksim’e, tutsaklara özgürlük”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskı bizi yıldıramaz” sloganları atıldı.

Kartların teslim edilmesinden sonra Emek, Barış ve Demokrasi güçleri adına konuşan Limter-İş Genel Başkanı Kamber Saygılı şunları söyledi:

“1 Mayıs’ın özgürleştirilmesi, Taksim’in özgürleştirilmesi anlamına gelir. Aynı zamanda memlekette bir demokratik durum söz konusu olacaksa Taksim’in özgürleştirilmesi gerektiği inancındayız.

1 Mayıs sürek avı devam ediyor. Arkadaşlarımız gece baskınlarıyla gözaltına alınıyor. Şu an 25 arkadaşımız “terörle mücadelede”. 1 Mayıs’ın ve Taksim’in özgürleştirilmesi, 1 Mayıs ve tutsakların özgürleştirilmesinden geçer.

Siyasi partiler, örgütler, demokratik kitle örgütleri ve sendikalar olarak, artık görevin omuzlarımızda olduğunun farkındayız. Bundan sonraki süreçte tutsaklarımızın koparılıp alınması ve onların serbest bırakılıp, özgürleştirilmesi için mücadelemizi devam ettireceğiz.

Bu arkadaşlarımız memlekette özgürlük, iş cinayetleri, kadın cinayetleri ve çocuk istismarı son bulsun ve doğamız katledilmesin diye 1 Mayıs’ta Taksim’e yürümek istediler. Hepimiz oradaydık. Bu inadımızdan vazgeçmiyoruz. Mücadelemiz devam edecektir.”

Güçler ayrıca dün sabah ev baskınlarıyla gözaltına alınanlar için ise Çağlayan Adliyesi’nde buluşma çağrısı yaptı.


Açıklama alkışlarla son buldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz