BİRTEK-SEN’e ulaşan bir işçinin aktardığına göre Urfa OSB’de bulunan FLO Ayakkabı Fabrikası’nda usta yardımcısı olarak çalışan Bekir Kelleoğlu kısa bir süre önce keyfi bir şekilde görevinden alınarak başka bir bölüme verildi.

Kendisiyle aynı pozisyonda olan ustalara bir maaş ikramiye verilirken Kelleoğlu’na verilmedi. Kelleoğlu yaşadığı haksızlığa itiraz ederek yöneticileriyle tartıştı. Geçen hafta, 7 Mart Perşembe günü fenalaşınca fabrikanın doktoruna çıktı. Doktor kalp krizinden şüphelendi ve hastaneye gitmesini söyledi. Fakat fabrika yönetimi ambulans çağırmadı ve Kelleoğlu’nu araçla hastaneye götürmedi. Kalp krizi geçiren işçiyi, şehir merkezinin 20 km dışında olan OSB’deki fabrikadan kendi başına gönderdiler.

Bekir Kelleoğlu, o haldeyken yürüyerek fabrikadan çıkıp otobüs durağına gitti. Hastaneye ulaşamadan yolda hayatını kaybetti.

 

 

Bu bir cinayettir! Bu cinayetin sorumlusu FLO Ayakkabı Fabrikasının patronu ve fabrika yönetimidir. Bu cinayetten sorumlu olanlar hesap vermelidir! İşçi kardeşimizin ailesine, sevenlerine ve bütün FLO Ayakabı işçilerine başsağlığı diliyoruz. Sendikamızın konunun takipçisi olacağını ilan ederken, FLO Ayakkabı işçilerine de, işçilerin hayatına değer vermeyen bu anlayışa, bu kölelik ve cinayet düzenine karşı birleşme ve mücadele etme çağrısı yapıyoruz!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz