Daha önce AK Parti’den Sivas Milletvekili aday adayı olan okul müdürü N.A’nın öğretmenleri odasına çağırarak hakaret ettiği, bazı öğretmenleri ise taciz ettiği ileri sürüldü.

Okulda görevli dört öğretmen, N.A.’yı mobbing ve cinsel taciz gerekçesiyle hem Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet etti hem de Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“Kimse bana bir şey yapamaz”

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberinde; iddialara göre N.A, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşehri olduğunu belirterek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

Şikayetlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda “N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi” ifadesi kullanıldı. Savcılık da takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararında kadın öğretmenlerle konuşurken pantolonunun üzerinden cinsel organıyla oynadığı ileri sürülen N.A.’nın bu hareketi ‘kaşınma ve refleks’ olarak açıklandı.

Şikayetlerin ardından Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’ndeki görevinden kendi isteğiyle ayrılan N.A.’nın Sincan Kız İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak tayin edildiği ortaya çıktı. N.A.’nın yeni görevine 12 Temmuz’da başlayacağı öğrenildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz