BTK tarafından Proleter Devrimci Duruş dergisinin internet sitesine erişim engeli kararı getirildi. Dergi, yaptığı açıklamada “Yasaklamalarla, baskılarla düşüncelerimizi, söyleyeceklerimizi bitiremezsiniz, susturamazsınız” dedi

 
Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu (BTK) muhalif-alternatif internet medyasına yönelik erişim engeli kararlarının yeni hedeflerinden biri de Proleter Devrimci Duruş dergisinin internet sitesi oldu. BTK, proleterdevrimcidurus.com adresine erişim engeli getirdi.
Proleter Devrimci Duruş, erişim engeli kararıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada şöyle denildi:
OHAL ve KHK’larla yönetilen bir ülkede devrimci ve muhalif dergilere yasaklamaların getirildiği, televizyonların ve radyoların kapatıldığı, sitelere ve sosyal ağlara erişim engellerinin konulduğu, gazetecilerin tutuklandığı, basın açıklamalarının yasaklandığı, en küçük eleştirinin ve düşüncenin dahi şiddetle bastırılmaya çalışıldığı ortadadır.
Dergimizin yazı işleri müdürü hakkında çıkarılan hapis kararı, dergimiz hakkında devam eden mahkemeler mevcut iken, şimdi de sitemiz konulan erişim engeli, korkularının bir ifadesidir. Yasaklamalarla, baskılarla düşüncelerimizi, söyleyeceklerimizi bitiremezsiniz, susturamazsınız.
Devrimci basın susturulamaz!
Yaşasın devrim ve sosyalizm!
Sendika.Org


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz