Özel Sektör Öğretmenler Sendikası, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ile görüştü. Görüşmeye sendikanın Genel Başkanı Eren Edebali ve Genel Sekreteri Hüseyin Aksoy katıldı. Yapılan görüşme sonucunda 8 Şubat’ta sendikanın Genel Başkanı Hüseyin Aksoy ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in görüşme gerçekleştirmesi kararına varıldı.

Görüşmeye ilişkin açıklama

Görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Açıklamaya Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Perihan Koca da katıldı.

“Sendikada muhatap olmalı”

Açıklamayı yapan Aksoy, “Saatler sonra burada bekleyen herkesin gösterdiği kararlı duruşun sonucunda sendika heyeti olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatıyla bakan yardımcısı Kemal Şamlıoğlu’yla görüşme gerçekleştirdik, taleplerimizi ilettik. Bakan Yusuf Tekin ile görüşmek için randevu aldık. Görüşmede, somut adımlar görmek istediğimizi söyledik. Şamlıoğlu, ‘Öğretmenlerin statü gereği bir düzenleme içerisinde olduklarını nisan ayında temellendirilecek şekilde özel kamu fark etmeksizin öğretmenlerin eşitleneceğini’ söyledi. Biz bu ifadenin detaylandırılması gerektiğini bu detaylandırma noktasında sendikanın da muhatap olması gerektiğini ilettik. Kendisi de bunun ‘olabileceğini’ ifade etti.

“Süreç, sahte çözümler içermemeli”

Bunun yanında bir bakıma bizim mücadelemizin sonucu olan özel okullarda çalışan özel sektör öğretmenlerinin koşullarının iyileştirilmesi ve düzenlenmesiyle ilgili sürece hem işin diplomatik kısmında görüşmeler yoluyla hem de bu sürecin sağlıklı ve sahte çözümler içermeden gerçekten kalıcı olarak öğretmenlere tam anlamıyla kendini iyi hissettirecek şekilde ilerlemesi için dahil olacağımızı belirttik. Bugün olduğu gibi sorumluluk alacağımızı bütün kamuoyuna ifade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz