Aydın Kuşadası Çevre Platformu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından Güzelçamlı Mahallesinde bulunan halk plajına inşa edilmek istenen Beach Club’a karşı basın açıklaması yaptı. Kulübün inşa edilmek istendiği alanda yapılan açıklamada, “Deniz de orman da bizim, Bolu beyi kim”, “Güzelçamlı güzel kalsın”, “Kıyılar halkındır” dövizleri taşındı.

Platform adına konuşan Mesut Yalaz, Güzelçamlı’nın hızla talana, ranta, inşaat sektörüne kurban edildiğini söyledi. Bunun doğaya, denize ve geleceğe karşı işlenebilecek en büyük suç olduğunu vurgulayan Yalaz, “Acı olan bu çevre ve doğa katliamına bizlerin oylarıyla seçilmiş, görevleri arasında bu güzellikleri ve kaçak yapılaşmayı önlemek de olan belediye başkanının da katılmış olması. Ülkemizde her yerel seçim öncesi vatandaşların kaçak kat, kaçak yapı yapmasına çok tanık olduk. Alışığız da. Fakat şimdi ilk görevi kaçak yapılaşmayı önlemek olan bir Belediye Başkanının, kamusal bir alan olan sahilde kaçak yapı yapmasına tanık oluyoruz” dedi.

“Kuşadası rant alanı değildir”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in kamusal bir alan olan sahilde bunun yasal olduğunu savunacağını sözlerine ekleyen Yalaz, “İnanmayacağımızı şimdiden beyan ediyoruz. Gerekirse yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kıyı yasası açık. Bu yasanın yürütülmesini sağlayacak kurumlardan biri de belediyedir. Ancak Güzelçamlı’da bu yasayı bizzat oylarımızla seçilen belediye başkanının ihlal ettiğini görüyoruz. Bu yasadışı doğa talanına karşı tepkilerimizi hem Başkan Ömer Günel’e hem de partisinin genel merkezine ilettik. Şayet Ömer Günel bu kararından vazgeçmez ya da CHP genel merkezi tarafından müdahale edilip vazgeçirilmezse Kuşadalılar, hem başkan Ömer Günel ‘e hem de CHP’ye yerel seçimlerde hak ettikleri tepkiyi verecektir. Sahiller, plajlar halkındır, kimsenin rant kapısı olamaz” diye konuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz