Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud, motokurye Yunus Emre Göçer’e aracıyla çarparak ölümüne neden olmuştu. Olayın ardından katilin yurt dışına kaçmasına göz yumulmuştu. Buna karşı Zincirlikuyu’dan motorsikletleriyle hareket eden Göçer’in meslektaşları Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

“Göz göre göre saldılar, kaçmasına izin verdiler”

Çağlayan Adliyesi önündeki basın açıklamasını Göçer’in avukatı Iyaz Çimen okudu. Çimen failin gerçeğe aykırı ifadesine rağmen serbest bırakıldığını anlatarak, “Şüpheli salıverildiği anda yüzde yüz kusurlu olduğu zaten kolluk tarafından biliyordu. Bu olayda kaza tutanağını düzenleyen trafik polisleri mi, merhumun faili hakkında salıverilmesi kararı veren nöbetçi savcı mı, kusurun failde olduğunu tespit eden ve buna rağmen göz göre göre şüpheliyi salıveren kolluk görevlileri mi kusurlu? Şüphelinin kaçması göz göre göre engellenememiştir. Failin kaçması konusunda sorumlular hakkından idari ve adli soruşturma başlatılması adına buradan ihbarda bulunuyorum” dedi.

Yunus emre göçer için adalet pankartı motora asılı  halde

“Ölmek istemiyoruz!”

Daha sonra Göçer’in bir meslektaşı söz alarak, “Bugün Yunus için adalet için herkes burada. Biz artık ölmek istemiyoruz. Bizim de evimizde bekleyen bir ailemiz var. Ölmek istemiyoruz yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz