Apartheid İsrail sansürüne ve neo-Nazi Apartheid İsrail ile ABD İttifakı siyasetçi ve medya Batılı destekçilerinin yerleşik yalan söyleme kültürüne rağmen, özellikle Chris Hedges ve Jonathan Cook gibi seçkin Batılı gazetecilerin 7 Ekim 2023’te öldürülen İsraillilerin çoğunun İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından Gazze’deki Filistinlilerin soykırım amaçlı katliamını ve sürgününü mümkün kılmak için tasarlanmış bir İsrail sahte bayrak operasyonunda öldürüldüğüne dair kanıtları artıyor.

Siyonizm’e boyun eğmiş ve Siyonizm’e hizmet eden Amerika’nın ve ABD’nin elindeki Batı’nın ana akım medyası ve politikacıları, bu son korkunç ve soykırımcı Gazze Katliamı’nda affedilmez bir şekilde yer alan soykırımcı ırkçı ve tamamen yalancı İsrail ve ABD hükümetleri tarafından ortaya atılan “7 Ekim’in yalancı resmi versiyonuna” doyurucu bir şekilde yer vermeye devam ediyor.

Özetlemek gerekirse, ırkçı ve yalancı Batı Ana Akım sunucularının Gazze’de “savaş” olarak adlandırdıkları şey hakkında kölece benimsedikleri “7 Ekim’in resmi ABD-Siyonazi yalan versiyonu”, kanıta dayalı alternatif gerçeklik görüşünün sistematik olarak nokta nokta ortaya konmasıyla aşağıdaki gibidir:

(a) Neo-Nazi Apartheid İsrail, “7 Ekim 2023’te Hamas teröristleri sürpriz bir saldırıyla İsrail’i işgal etti ve 1.200 İsrailli sivili katletti” diyor, ancak:

(i) Dünyanın en iyi İsrail istihbaratı, birkaç bin hafif silahlı Filistinli savaşçının Gazze Toplama Kampı’ndan kaçmasına, onları askeri açıdan esir alan kişilere meşru bir şekilde saldırmasına ve kendini korumak için 240 rehineyi güvence altına almasına ve son derece kötü muameleye maruz kalan 10.000 İşgal Altındaki Filistinlinin serbest bırakılması için müzakere yapılmasına izin verdi. İsrail askeri hapishanelerinde rehin tutulanlar ve toplamda 2,3 milyon Gazzeli ve 5,6 milyon yoksul Filistinli, şu anda 56 yıldır süren savaş suçu olan işgal sırasında İsrail ordusu tarafından son derece kötü muameleye maruz bırakılarak rehin tutuluyor.

(ii) Öldürülen 1.200 İsraillinin %84,2’si (1.010) 18-39 yaş arasındaydı (yani mevcut İsrail ordusu, askerler veya yedekler), %13,3’ü (160) 40 yaş ve üzerindeydi (çoğu eski veya mevcut ordu mensubuydu) ve %2,5’i (30) 18 yaşın altındaydı (yani çocuklardı), yani öldürülenlerin %84’ünden fazlası işgal güçlerine hizmet eden meşru askeri hedeflerdi.

(iii) 7 Ekim’de ölen İsraillilerin kaçının, helikopterlerden ağır makineli tüfek ateşi ve füzeler, tanklardan yüksek patlayıcı bombardımanı ve 1.500 Filistinli savaşçının ve onlarla birlikte saklanan İsraillilerin öldürülmesini içeren ezici IDF tepkisinden kaynaklandığı bilinmemektedir.

(iv) İşgal altındaki halkların kendilerini ezenlere karşı silahlı isyan hakkı vardır.

(b). Neo-Nazi Apartheid İsrail, “İsrail meşru müdafaa hakkını ilan etti, Hamas’a savaş açtı, misilleme olarak Hamas’ı yok etme sözü verdi, tam bir kuşatma uyguladı, Gazze’yi bombalamaya başladı ve savaş sonrası yeni bir düzen vaat etti” diyor ama:

(i) Savaşan bir işgalcinin, acımasızca boyun eğdirdiği tebaasına karşı kendini savunma hakkı yoktur.

(ii) Sözde “Hamas-İsrail Savaşı” bir savaş değil, 2.3 milyonluk kadim ve yoğun nüfuslu bir şehrin büyük ölçüde tahrip edildiği, Gazzelilerin çoğunun evsiz kaldığı, 20.300 Filistinlinin öldürüldüğü, 8.600 Filistinli çocuğun öldürüldüğü, 37.700 Filistinlinin yaralandığı ve 2.3 milyon işgal altındaki Filistinlinin yaralandığı savaş suçlusu ve soykırımcı bir Gazze Katliamıdır. Gazze’deki 3 milyon işgal altındaki Filistinli sadece bombardıman nedeniyle değil, su, gıda, barınak, tıbbi ihtiyaçlar ve tıbbi tedavi eksikliği nedeniyle de ölümcül tehdit altındadır.

(iii) Filistinli sivillerin ve askeri direnişin “imha edilmesi”, Alman generallerin 2. Dünya Savaşından sonra Nurnberg’de yargılanıp asıldığı savaş suçlarını anımsatmaktadır.

(iv) Zaten 16 yıldır yasadışı olarak abluka altında tutulan ve bombalanan Gazze Toplama Kampına tam bir kuşatma uygulanması, esir bir nüfusa yönelik savaş suçu niteliğinde toplu cezalandırmadır.

(v) İsrail hükümetinin gizli bir raporunun sızdırılması, 2.3 milyon insanı Sina çölüne sürerek Gazze’nin tamamen etnik temizliğe tabi tutulmasını desteklediğini ve daha önce Kuzey Gazze’de (1 milyon kişi sürüldü), 1948 Nakba Felaketinde (0.8 milyon veya Filistin nüfusunun %60’ı şiddet kullanılarak sürüldü) ve 1967 Naksa veya Yenilgisinde (0.4 milyon kişi şiddet kullanılarak sürüldü) olduğu gibi savaş suçu, kitlesel nüfus sürgünü yoluyla soykırım tehdidinde bulunduğunu ortaya koymaktadır.

(c). Neo-Nazi Apartheid İsrail, “İsrail, İsrailli ve Filistinli rehinelerin takasına izin vermek için bombardımanın 6 günlük geçici olarak durdurulmasını kabul etti, ancak Hamas’ın yok edilmesi de dahil olmak üzere hedeflerine ulaşana kadar kalıcı bir Ateşkese karşı çıkıyor” diyor, ancak:

(i) Saygın, insancıl ve uluslararası hukuka saygılı Yeşiller dışındaki tüm Avustralya Federal Milletvekilleri (Koalisyon = Koalisyon, Bağımsız ve İşçi Partisi veya KIL’ler [KATİL-Çevirenin Notu) Gazze’de kalıcı bir Ateşkese affedilmez bir şekilde karşı çıkmış ve böylece neo-Nazi Apartheid İsrail’in Gazze Toplama Kampında işgal altındaki Filistinlileri kitlesel olarak öldürmesine affedilmez bir şekilde suç ortağı olmuşlardır.

(ii) 29 Kasım itibariyle ve 7 Ekim’den bu yana İsrailli yerleşimci ve askerlerin 50’si çocuk 242’den fazla işgal altındaki Filistinliyi öldürdüğü, 2.750’den fazla kişiyi yaraladığı ve 3.325’ten fazla kişiyi tutukladığı işgal altındaki Batı Şeria’da Ateşkes yoktur.

(iii) 29 Kasım itibariyle 60 İsrailli rehine, 180 işgal altındaki Filistinli kadın ve çocuk “rehine” ile takas edilmiştir, serbest bırakılan İsraillilerin aslında özgür olduğunu, oysa tüm Yerli Filistinlilerin özgür olmadığını belirtmektedir – ister askeri hapishanelerde hapsedilmiş (10.000), ister “serbest bırakılmış” rehineler (180), kuşatılmış, aç bırakılmış ve bombalanmış Gazze Toplama Kampı mahkumları (2. 3 milyon), Batı Şeria’da son derece kötü askeri yönetim altında insan haklarından yoksun, acımasızca boyun eğdirilmiş Filistinliler (3.3 milyon), oy kullanabilen ancak 50 Nazi tarzı, ırk temelli ayrımcı yasaya tabi İsrailli Filistinliler (2.0 milyon) ve yaklaşık 6 milyonu “vatansız”, insan haklarından mahrum ve 75 yıla kadar mülteci kamplarına sonsuza kadar hapsedilmiş, çoğunlukla yoksul 7 milyon Sürgün Filistinli.

(iv) Bu muazzam “rehine takası yalanı”, Siyonistlerce altüst edilmiş Batı’da, ABD Hükümeti’nin elindeki ana akım gazeteci, editör, politikacı, akademisyen ve yorumcular tarafından papağan gibi tekrarlanmakta, ayrıca 35 kadar Siyonist yalandan oluşan devasa bir külliyatı da rutin olarak papağan gibi tekrarlamaktadırlar.

(v) ABD uşağı Avustralya, Apartheid İsrail’in destekçisi olarak ABD’den sonra ikinci sıradadır ve bunu diplomasi, büyük yalanlar, Orta Avustralya’daki ortak ABD-Avustralya Pine Gap casusluk ve insansız hava aracı hedefleme üssü aracılığıyla Gazze Katliamına yardımcı olan mevcut istihbarat, Avustralya üniversitelerinde kapsamlı askeri ortak araştırmalar ve Gazze Katliamına ve özellikle savaş suçlusu ve soykırımcı bombalamaya yardımcı olan mevcut yüksek teknoloji silah tedariki yoluyla yapmaktadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz