Fotoğraf: Evrensel

Maltepe Belediyesi işçileri günün erken saatlerinde iş yerlerinde 1 Mayıs’ı kutladı. Fen işleri şantiyesinde bir araya gelen Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube üyesi işçiler yaptık basın açıklamasıyla ücretlerindeki erime ve norm kadro taleplerini gündem etti.

“Yaşasın iş, ekmek, özgürlük, mücadelemiz”, “Yaşasın 1 Mayıs alanlardayız” yazılı pankartlar arkasında toplanan işçiler, “Birlik mücadele dayanışma”, “İş, ekmek, adalet istiyoruz”, “Kadro istiyoruz” yazılı dövizler taşıdı.

1 Mayıs günü Taksim Meydanı’nda olacaklarını söyleyen Maltepe Belediyesi işçileri adına basın açıklamasını Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Mali Sekreteri Esin Cengiz Çinko okudu.

Ekmeklerinin her gün küçülmesine, gelirde ve vergide adaletsizliğe karşı yan yana geldiklerini söyleyen Çinko, “Ekmek, adalet ve hürriyet için Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs alanlarında buluşuyoruz. Bizlerin 1 Mayıs’ta Taksim’de olmasını engellemek yasa dışıdır; böyle bir girişim hukuk tanımazlık olur, anayasal düzene karşı bir suç olur. İşimize, aşımıza, ekmeğimize, hakkımıza, hukukumuza dokunmaya kalkacak olanlara karşı irademizi Taksim’e yürüyerek gösterelim” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz