Malatya’da başlattıkları direnişin 120. gününe giren dört eğitimci, direnişlerini Yüksel Caddesi’ne taşıyor.

Malatya’da Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilmelerinin ardından oturma eylemine başlayan dört eğitimci, 120 gündür devam ettikleri direnişlerini Yüksel Caddesi’ne taşıyacaklarını açıkladı.
Dihaber’e konuşan Malatya Direnişçisi Sertaç Ökdemir  “Bugün arkadaşlarımızın cezaevinde hayatları risk altındadır. Bu arkadaşlarımız adalete, hukuka ve yoksul halkın haklarının verilmesine açlar. Bu arkadaşlarımız yalnızca mesleklerine aç değiller. Biz Malatya direnişçileri olarak 120 gün boyunca bu haklı taleplerimizi Malatya’da dile getirdik. Bundan sonraki eylemlilik sürecinde Ankara Yüksel Caddesi’nde olmaya devam edeceğiz. Gerek Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerini gerekse onlar nezdinde bir gece yarısı görevlerinden ihraç edilen kamu emekçilerinin taleplerini yükseltmeye devam edeceğiz. Bizler milyonlarız. Arkamızda sessiz de olsa bir çığlık var” ifadelerini kullandı.
Malatya’da direnişe başlayan diğer iki emekçi haklarında açılan başka bir dosya nedeniyle tutklanmış, direnişe devam eden dört eğitimci 120 gün boyunca 105 kez gözlatına alınmıştı.