Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilmesinin ardından her Pazartesi iş yeri önünde oturma eylemine başlayan Mahmut Konuk, eyleminin 19. haftasında herkesi dayanışmaya çağırıyor.

22 Kasım 2016 tarihinde 677 sayılıl KHK ile 40 yıldır çalıştığı Ankara Çankaya Toplum Sağlığı Merkezi’ndeki işinden ihraç edilen kamu emekçisi Mahmut Konuk, 22 Şubat 2017 tarihinden bu yana her hafta pazartesi saat 11.30-13.30 arası işyeri önünde oturma eylemi yapıyor.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) iş yeri temsilcisi olan Mahmut Konuk’un eyleminin 18. haftasında polis cama asılan iki dövizin hukuksuz olduğunu iddia etmiş ve indirilmesini istemişti. Bu talebin sendikal haklara da saldırı olduğunu belirten Konuk dövizleri indiremyince polis dövizlere saldırıp yırtarak camdan sökmüştü. Bu tutuma itiraz edenler ise gözaltı ile tehdit edilmişlerdi.
Tüm baskılara rağmen işi, ekmeği, alın teri ve onuru için, işe geri dönme talebiyle direnişe devam eden Mahmut Konuk, oturma eyleminin 19. haftasında, 10 Temmuz 2017 saat 11.30- 13.30‘da Dikmen’de bulunan Çankaya Toplum Sağlığı Merkezi önünde yapacağı oturma eylemi ile dayanışmaya çağırıyor.
 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz