Aydın-Denizli Karayolu yapımında çalışan işçiler, maaşları ve fazla mesai ücretlerini alamadıkları için başlattıkları iş bırakma eylemini 9’uncu gününde sürdürdü. Fernas ve İnceoğlu isimli şirkette çalışan 39 işçi, kentte etkili olan sağanak yağışa rağmen eylemlerini bırakmadı.

Öte yandan İşçilerden, Yunus Doğan ve Mehmet Altun gece yarısı fenalaşarak Aydın Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi edilen işçilerden kalp rahatsızlığı bulunan Mehmet Altun, şantiye alanında barınma sorunu olduğu için şantiyeye yakın bir eve yerleştirildi. Yunus Doğan ise tedavisinin ardından yeniden şantiyeye gelerek eyleme devam etti.

Maaşların bir kısmı yattı

İşçilerin eylemi sonrası bugün işverenle bir görüşme gerçekleştirildi. İşveren, maaşların asgari ücret kısmını yatırırken, geri kalan kısmını ve fazla mesai ücretlerini ise yatırmadı. İşverenlerin, işçilere “Bu ücretin de yarısını veririm yarısını vermem” dediği öğrenildi. Ancak bunu kabul etmeyen işçiler, eylemlerini tüm haklarını alana kadar sürdürmekte kararlı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz