Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mücadelelerinde 1000’inci haftaya giren Cumartesi Anneleri’ne mektup gönderdi. Kobanê Davası’nda 42 yıl hapis cezası verilen Demirtaş’ın mektubunu Cumartesi Anneleri sanal medyadan paylaştı.

Demirtaş’ın mektubu şöyle:

“Çok Kıymetli Cumartesi Anneleri, Cumartesi Aileleri, içeride de olsak dışarıda da siyasetçiler olarak sizin karşınızda mahcubuz. Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz.
Ama bilin ki sizlerle birlikte her daim daha umutlu, daha dirençliyiz. Ant olsun ki bu topraklarda acı çeken tüm annelere; Kürt-Türk demeden tüm insanlarımıza barışı, özgürlüğü armağan etmeden asla durmayacağız. Tıpkı sizin gibi ve size layık olmak için direneceğiz.

Bininci haftada Galatasaray Meydanında fiziken aranızda olmasak da kalbimiz, ruhumuz sizinledir. Hepinizin ellerinden, yangın yerine dönmüş yüreklerinizden öpüyorum. Özgür yarınlarda görüşeceğiz elbette.

Selahattin Demirtaş
Edirne Cezaevi”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz