Gazeteci Aslıhan Gençay, geçen sene Hataylı depremzedelere gelen yardımların Lütfü Savaş’ın seçim çalışması için dağıtıldığını iddia etti.

Depremzedeler için gönderilen ve EXPO’daki depoda saklanan battaniyelerin üzerlerine “Lütfü Savaş” ismi yapıştırılarak Katar 1 konteynırkentine dağıtıldığını aktaran Gençay sosyal medya hesabında şunları paylaştı:

“Dün dağıtılan battaniyeler, Pakistan tipi battaniye ve afetzedeler için kullanılıyor Depremden sonra yurtdışından gelen diğer yardımlar gibi onlar da EXPO’daki depoda saklanıyordu Seçim çalışması için depodan çıkarılıp Lütfü Savaş’ın yardımıymış gibi insanlara verildiler.

Tanıklar; EXPO’daki depoda deprem zamanı gelen pek çok yardım malzemesi bulunduğunu, şu anda çocuk ayakkabı ve montlarının paketlenerek üzerlerine #LütfüSavaş adının yapıştırıldığını, bu paketlerin Lütfü Savaş’ın yardımıymış gibi dağıtılacağını aktardılar.”

Durumu yaptığı yayında kamuoyuyla paylaşan gazeteci Enver Aysever ise “Geçen sene depremzedelere gelen yardımlar Lütfü Savaş’ın seçim çalışması için dağıtılıyor deniliyor. Depremzedeler için gönderilen ve EXPO’daki depoda saklanan battaniyeler üzerlerine Lütfü Savaş ismi eklenerek bir konteynırda dağıtıldı. Şimdi bakın bir şey söyleyeceğim; Bu aynı zamanda bir suç duyurusu. Eğer, Lütfü Savaş birazcık yüreği yetiyorsa bunu mahkemeye götürsün cevap versin. Bu bir rezalet, bu bir utanmazlık.” şeklinde konuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz