Mersin’de polis Mustafa Yıldır tarafından katledilen Merve Bayer’in annesi kızının gelinliğini yakarak, ”Her şey bununla başladı. Ben bunu neden yakıyorum biliyor musunuz? Hepinize ders olsun, evlenirken 20 kere, 30 kere, 40 kere düşünün” diyerek feryat etti.

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yenice Mahallesi’nde yaşayan 31 yaşındaki Merve Bayer, boşandığı eşi 41 yaşındaki polis Mustafa Yıldır tarafından katledildi.

Cenazesini kadınlar taşıdı

Mervegül Bayer’in cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Tarsus’un Yenice Mahallesi’ne getirilen Bayer’in cenazesi Yenice Mezarlığı’na götürüldü. Bayer’in tabutu, cenaze namazının ardından kadınlar tarafından omuzlara alınarak mezara taşındı. Kadınların alkışları eşliğinde Mervegül Bayer, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

“Kimse kendine eziyet ettirmesin”

Bayer’in evliliği boyunca şiddet gördüğü ortaya çıkarken, annesi cenaze günü akşam saatlerinde sokağa çıkıp kızının gelinliğini benzin dökerek ateşe verdi.

Kızının gelinliğini yakılmasını istediğini söyleyen anne, ”Bu Merve’nin kefeni. Her şey bununla başladı. Her şey burda bununla bitecek. Ben bunu niye yakıyorum biliyor musunuz? Hepinize ders olsun. Hatice teyze bunu niye yaktı diye 40 kere düşünün. Evlenirken 20 kere 30 kere düşünün. Düşünün kızlar. Kimse kendine eziyet ettirmesin. Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyin. Yardım isteyin yardım. Bu mesaj Merve’den geldi. Gelinliğimi ortaya koy. arkadaşlarımı topla, çatır çatır yak dedi. Her şey onunla başladı dedi. Bu gelinlik size mesaj olsun. Kötü iyi olmaz. Bir insan değişmez bunu unutmayın.” diyerek feryat etti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz