İşgalci İsrail’e karşı boykot, yatırımların geri çekilmesi ve yaptırımlar hareketi BDS Türkiye’nin, çeşitli il ve ilçe belediyeleri ile İsrail’deki bazı kentler arasındaki ‘kardeş şehir’ protokollerinin sonlandırılması hedefiyle yürüttüğü mücadelede bir kazanım daha sağlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İsrail’in Bat Yam Belediyesi’yle 26 Kasım 1997’de yapılmış olan ‘kardeş şehir’ protokolünü iptal etti.

BDS Türkiye’nin sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, “Adana’nın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi de işgal devleti belediyesiyle kardeş şehir protokolünü iptal etti. BDS Türkiye’nin başvurusuyla gündeme alınan iptal kararı Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bugün yapılan toplantısında oybirliğiyle alındı” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın teklif yazısında “Tüm dünyanın şahitliğinde İsrail’in Filistin Halkı’na yönelik devam eden insanlık dışı saldırıları sebebiyle Bat Yam şehriyle tüm mevcut ve olası ilişkilerin sonlandırılması gereği duyulmuştur” ifadeler yer aldı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz