DİSK Genel Başkanı Kani Beko, ’15 Temmuz günü halka silah sıkanlar kadar, FETÖ’yü besleyenlerin de hesap vermesi gerektiğini söyledi.

DİSK Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkanı Kani Beko’nun, 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyerek “15 Temmuz günü halka silah sıkanlar kadar, darbenin merkezinde olduğu söylenen FETÖ yapılanmasını besleyenler de hesap vermeli” dedi.
DİSK’in 15 Temmuz 2016’da yaşanan askeri darbe girişimini lanetlediği ve darbeciler tarafından katledilenlerin saygıyla anıldığı ifade edilen açıklamada, “Halk egemenliğine karşı girişimler olan darbelerin, demokrasiye ve işçi haklarına verdiği zararların bilincinde olmak, demokrasiye ve özgürlüklere kasteden her türlü darbeye ve diktaya karşı mücadele etmek işçi sınıfının önemli bir görevidir” dendi.
DİSK’in darbelerden ve baskı rejimlerinden en büyük zararı gören, faaliyetleri durdurulan, yöneticileri darbeciler tarafından idamla yargılanan bir işçi örgütü olduğu belirtilen açıklamada şi ifadelere yer verildi: “15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle darbecileri bir kez daha lanetlerken, darbenin aydınlatılması ve tüm sorumluların hesap vermesi talebini de bir kez daha güçlü bir biçimde dile getirmektedir. 15 Temmuz günü halka silah sıkanlar, halk iradesinin cisimleştiği TBMM’yi bombalayanlar kadar, onlara bu emri verenlerin, darbenin merkezinde olduğu söylenen FETÖ yapılanmasını besleyenlerin, destekleyenlerin, ayrımsız-kayıtsız şartsız hesap vermesi gerekmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminde yitirdiğimiz yurttaşlarımız için adalet, siyasetten bürokrasiye tüm sorumluların adil bir yargılama süreci sonunda hesap vermesiyle sağlanabilir.”
Evrensel


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz