İHD MYK üyesi bir insan hakları savunucusu, SES üyesi bir sağlık emekçisi ama hepsinden öte Ankara’daki sokak muhalefetinin her daim en ön safında yer alan Adnan Vural, 692 sayılı KHK ile ihraç edildi. Vural, ihraç ile birlikte ne yapacağı konusunda daha da netleştiğini söyledi ve ekledi: “Daha çok direneceğiz!”
Saray-AKP iktidarının 692 sayılı OHAL KHK’si ile 7 bin 348 kişi daha kamudan ihraç edildi. İhraç edilenler arasında yine eşitlik, özgürlük, barış, demokrasi ve adalet mücadelesi yürütenler yer aldı. Onlardan birisi de Adnan Vural oldu.
Yaşamının büyük kısmını insan hakları mücadelesine adayan, İnsan Hakları Derneği’nde üstlendiği çeşitli görevlerin ardından son dönem genel merkez yöneticiliğini yürüten, aynı zamanda İHD Çocuk Hakları Komisyonu’nda bulunan, bir diğer yandan SES üyesi bir sağlık emekçisi olan, ama hepsinden öte Ankara’daki sokak muhalefetinin her daim en ön safında yer alan Vural, son KHK ile kamudan ihraç edildi.
Vural, KHK ile ihraç edilmesine ilk tepkisini sosyal medya hesabından verdi. Birkaç gündür tatilde olduğunu ve bu vesileyle tatilini uzatabileceğini söyleyen Vural, ihracın zamanlaması için “harika” dedi. Vural şöyle dedi:
Devlet beni “özgürleştirdi”
Yüksek direnişini kırmak için Veli Saçılık’a haftanın 7 günü imza, sevgili Acun Karadağ öğretmenime kelepçe taktıklarından beri “Ne yapmalıyım”ı tartışıyordum kendimle. Sağ olsun kafamı netleştirdi devlet.
Üzgünüm demeyeceğim, bekliyordum.
Büyük bir aile olmak için çalışmaya devam!
Biz haklıyız, biz kazanacağız.
“Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yaşasın” diye daha çok direneceğiz!
Sendika.Org
 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz