Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için 13 yıl önce katledildiği yerde anma etkinliği düzenlendi: Buradayız, vazgeçmiyoruz Ahparig
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 13. yılında vurulduğu yerde, vurulduğu saatte anıldı. Anmaya katılan yüzlerce kişi bir kez daha Hrant için adalet istedi, “Biz bitti demeden bu dava bitmez. Buradayız Ahparig” diye haykırdı.

19 Ocak 2007 yılında katledilen Hrant Dink için 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekanı’na dönüştürülen Agos gazetesinin eski binası önünde anma töreni yapıldı. Dink anmasına gelenler, saat 12.00’den itibaren toplanmaya başladı.
Tören öncesi Dink’in vurulduğu Şişli Halaskargazi Caddesi ve caddeye çıkan sokaklar polis tarafından kapatıldı. Ara sokaklarda TOMA’lar bekletildi. Anmaya katılmak üzere gelenler üzerleri aranarak içeri alındı.
Anmaya katılanlar “Hrant için adalet”, “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz” yazılı Kürtçe, Ermenice ve Türkçe dövizleri taşıdı.  Anmaya katılanlar sık sık “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Yaşasın Halkların Ortak Mücadelesi”,”Buradayız Ahparig”, “Hrant için, adalet için”, “Öldür diyenler yargılansın”, “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları attı.