Erdoğan’ın Afrin çıkışının ardından bu sabah ÖSO militanları Kilis üzerinden Afrin’e sevk edildi. Ekonomistlerin “Afrin savaşını ekonomimiz kaldırmaz” diyerek karşıladığı saldırılara ilişkin açıklama yapan MHP ve BBP “Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Suriye’de paylaşım savaşının tetikçiliğini yapan T.C, ABD laboratuvarlarında üretilen IŞİD eliyle Kürt hareketine yönelik başlattığı saldırılardan yenilgiyle çıktı. Kobane zaferi, Rojava devrimi ve IŞİD’in Suriye sahasından neredeyse tamamen silinmesiyle planladıkları projenin boşa çıktığını anlayan ve İran üzerinden yeni bir savaş dalgası yaratmaya soyunan emperyalist devletlerin adımları sürüyor.

T.C ise, Kürt düşmanlığını bir adım daha öteye taşıyarak, 2015’ten bu yana sokağa çıkma yasakları, fiili saldırılar ve işgallerle sürdürdüğü savaşı Afrin saldırısıyla taçlandırmayı planlıyor. T.C’in bu hamlesine karşılık ekonomistler, “Türkiye’nin ekonomisi Afrin’de savaşmayı kaldıracak durumda değil” demesine rağmen, Erdoğan TSK ve ÖSO eliyle Afrin harekatını başlattı.

Bugün, Özgür Suriye Ordusu adlı çetenin militanları T.C’ye ait araçlarla Kilis üzerinden Afrin’e sevk edildi.

25 araçlık konvoyun içerisinde ÖSO militanlarının çatışmalarda kullandığı pikaplar da yer alırken, pikaplar tırlarla taşındı. Otobüslerin içinde askeri elbiseler giydiği görülen ÖSO militanlarından bazılarının cihat işareti yapması ise dikkat çekti. Sevk esnasında polis, ÖSO militanlarını taşıyan araçlar için emniyet şeridi oluşturdu, etraftaki basın emekçilerinin görüntü almasını engellemeye çalıştı.

AKP-MHP-BBP SAVAŞ ORTAKLIĞI

İçeride yaşanan OHAL ve KHK’larla süren savaşın milliyetçilikle üzerinin örtülmesi için ellerinden geleni yapan AKP-MHP-BBP üçlüsü, Afrin konusunda da beraber hareket etti. Afrin operasyonunun gerçekleşeceğini duyuran Erdoğan’ın hemen ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı farklı zamanlarda açıklamalar yaparak “Türk ordusunun allah yardımcısı olsun” diyerek Afrin saldırısının yanında olduklarını belirttiler.

Direnişteyiz!

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz