Birleşik Metal-İş, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını örgütlü oldukları tüm fabrikalarda yapacakları eylemlerle protesto edeceklerini duyurdu. Protestoların startı Tuzla’da bulunan Sanel fabrikasında verildi.

İstanbul Tuzla’da bulunan Sanel fabrikasında çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçiler fabrika bahçesinde açtıkları Filistin bayrağı etrafında toplandı. İşçiler, “Filistin halkı yalnız değildir”, “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganları attı.

Fabrika içerisinde yapılan açıklamada, İsrail’in 7 aydır süren saldırılarına genç, yaşlı, çocuk, kadın ayrımı yapmadan devam ettiğine bu saldırılarda binlerce Filistinli’nin hayatını kaybettiğine vurgu yapıldı. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Vahşete seyirci kalanlar da suçludur”

“Tüm dünyanın gözü önünde bir vahşet yaşanıyor. Bu vahşeti yapanlar kadar vahşete seyirci kalanlar da suçludur. İktidar İsrail ile tüm ticari ve ekonomik ilişkileri askıya almalı. Türkiye ve İsrail arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasından çıkılmalıdır. Katil İsrail kaybedecek Filistin halkı kazanacak. Filistin halkı kazanıncaya kadar Filistinlilerle dayanışma içerisinde olacağımızı ilan ediyoruz”

Siyonist İsrail, işyerlerinde protesto edileek

DİSK Genel Başkan Yardımcısı, Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Özkan Atar ise x hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Örgütlü olduğumuz tüm fabrikalardaki üyelerimiz bugünden itibaren işyerlerinde yapacakları eylemlerle, işgalci katil İsrail‘in Filistin halkına yönelik katliamlarını protesto edecekler” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz