Fotoğraf: DİSK/Dev MadenSen X hesabı

Çorum’un Dodurga ilçesinde bulunan Alpagut Linyit Kömür işletmesinde çalışan 88 sendikalı işçinin Hacettepe Üniversitesi’nin hazırladığı rapor bahane edilerek 6 ay ücretsiz izne çıkarılması üzerine başladıkları direniş 14’üncü gününde.

İşçilerden madenden çıkmama kararı

Dev. Maden-Sen’e (@DSKDevMadenSen) üye oldukları için ücretsiz izni gönderilmeye çalışılan ODAŞ grubuna ait Alpağut linyitleri kömür işçileri yeraltına indi.

İşçiler talepleri karşılanana kadar madenden çıkmayacak.

Yaşar Usta X hesabı, DİSK/ Dev Maden Sendikası öncülüğünde 14 gündür süren grevi madenciler ile konuştu.

Dev Maden-Sen barajı aştı, yetkiyi aldı

DİSK’e bağlı DEV Maden-Sen, Ocak ayında madencilik ve taş ocakları işkolunda barajı aşarak yetkili sendikalardan biri olmuştu. Sendikanın yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada “Yeraltının karanlığından yeryüzünü ışıldatan maden işçilerinin sendikası Dev Maden-Sen olarak bir kez daha belirtiyoruz ki; Madencilik evrensel madencilik prensiplerine uygun üretim, çevre ile uyumlu, yöre halkının yararına olmalıdır. İşçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin harfiyen uygulandığı, kamu denetiminin eksiksiz yapıldığı, insan onuruna yakışır geçim ücreti ve sosyal haklar ile huzur içinde bir emeklilik mücadelemizi başarıya ulaştıracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullanmıştı.

Fotoğraf: DİSK/Dev MadenSen X hesabı
Fotoğraf: DİSK/Dev MadenSen X hesabı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz