Türkiye İşçi Partisi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiğini duyurdu. Gökhan Zan, bu akşam saatlerinde Hatay Adliyesi’ne giderek şantaja ve tehdide uğradığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

Zan, suç duyurusu sonrası adliye önünde açıklama yaptı. Zan, X (Twitter) hesabında paylaştığı açıklamada “Tehditlerine ve şantajlarına boyun eğmediğimde de bu sefer en iyi bildikleri fetöcü yöntemlere, montajlara sarıldılar” ifadelerini kullandı. Zan, şunları kaydetti:

“Şantaja maruz kaldım”

“Son 1 haftadır yoğun bir tehdit ve şantajla karşı karşıya kaldım. Daha önce adaylıktan çekilmem için Lütfü Savaş adına bana geldiklerini söyleyen ve bana ve aileme zarar vermekle tehdit edip, çekilmezsem sahte kayıtlarla itibar suikastı yapacağını söyleyenlerin şantajına maruz kaldım. Ama boyun eğmedim.

“Basın yoluyla itibar suikastı yapacakları tehdidinde bulundular”

Durumu parti genel merkeziyle ve genel başkanımla paylaştım. Partim boyun eğmemem gerektiğini söyledi. Ancak dün itibarıyla az önce haklarında suç duyurusunda bulunduğum şahıslar bana bir sahte bir kayıtla şantaj yapıp adaylıktan çekilmemi çekilmezsem daha önce söyledikleri gibi aileme ve bana zarar vermek ve basın yoluyla itibar suikastı yapacakları tehdidinde bulundular. Ben de bugün adliyeye gelip suç duyurusunda bulundum.”

Zan’dan TİP’e: Zaten kaybedeceğim, seçimden sonra TRT’de görev alsam ne zararı olur?

Gazeteci Onur Dalar, adaylığı geri çekilen Gökhan Zan ve AKP’li üst düzey isimler arasında geçen ses kayıtları olduğunu iddia etti. Ses kayıtlarında TRT yorumculuğu ve Hatay Spor’da görev almak için pazarlık yapıldığı iddiasını paylaştı.

Bu ses kaydını Gökhan Zan’a soran TİP parti üyeleri, Gökhan Zan’dan “Zaten kaybedeceğim, seçimden sonra TRT’de görev alsam ne zararı olur?” cevabını aldığı iddiasında bulundu.

Zan: Yoluma ve adaylığıma devam edeceğim

Gelişmeler sonrası Gökhan Zan X (Twitter) hesabından paylaştığı basın açıklamasında “Yoluma ve adaylığıma halkımla birlikte daha azimli ve güçlü bir şekilde devam edeceğim.” dedi:

“Sevgili Halkım

Sizlerle bu yola çıkarken asla pes etmeyeceğimi, mücadeleden vazgeçmeyeceğimi, yolumuza engeller çıkarsalar da geri adım atmayacağımı söylemiştim.

Halkımızın kaynaklarını ve tercihlerini sömürerek kurdukları saltanatı sürdürmek isteyenler, adaylığımızdan ilk günden beri rahatsız oldular.

Tehditlerine ve şantajlarına boyun eğmediğimde de bu sefer en iyi bildikleri fetöcü yöntemlere, montajlara sarıldılar.

Ama bu sefer sert kayaya çarptılar ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim siz değerli hemşerilerimin mücadele azmine ve kararlılığına yenik düşecekler.

Yoluma ve adaylığıma halkımla birlikte daha azimli ve güçlü bir şekilde devam edeceğim.

Karanlık odaklara, kiralık çetelere ve satılık kalemlere inat güzel günler göreceğiz…

Uğradığım tehdit ve şantajlar hakkında yaptığım suç duyurusu sonrası basın açıklamamı saygıyla paylaşıyorum”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz