İzmir, Çanakkale ve Ankara’da 1 Mayıs operasyonları yapıldı. Halkevleri’nden ve Kaldıraç Hareketi’nden devrimciler gözaltına alındı.

Bugün sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Halkevleri Çanakkale Şube Başkanı ve bir Halkevleri üyesi gözaltına alındı.

Halkevleri sosyal medya hesabından, “1 Mayıs gözaltıları devam ediyor. Çanakkale Şube Başkanımız ve bir üyemiz bugün evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Haksız ve hukuka aykırı yasaklama kararlarınız, gözaltı ve tutuklamalarınız bizi yıldıramaz. Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın. 1 Mayıs’ı, Taksim’i gözaltıları, tutuklu arkadaşlarımızı, memleketi özgür bırak” paylaşımını yaptı.

İzmir ve Ankara’da ise Kaldıraç Hareketi’nden 7 kişinin evi basıldı. Yapılan baskınlarda 4 kişi gözaltına alındı.

Kaldıraç, “Gözaltılar ve tepeden paçalara kadar Taksim 1 Mayıs’ı korkusu sürüyor! Biz bu sene işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününü 1 Mayıs alanı Taksim Meydanı’nda kutlamak üzere dört bir yandan yola çıkmıştık. Bu sabah İzmir’de yapılan ev baskınlarında şu ana kadar bilgisini edinebildiğimiz en az 2 ortağımız gözaltına alındı. Gözaltılar, tutuklamalar milyonların sömürü ve savaşa dayalı bu düzene olan öfkesini dindiremez, Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs kutlama iradesini durduramaz! Her gün 1 Mayıs her gün kavga! Gözaltılar serbest bırakılsın!” açıklamasında bulundu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz