Türkiye’nin Siyonist İsrail’e meyve-sebze ihracatında lider ülke olduğu ortaya çıktı. Gerçek İsrail Tarım Bakanlığı’nın verileri incelendiğinde ortaya çıktı. Gazze’ye insanlık dışı saldırılarını sürdüren İsrail’i soykırımla suçlayan ve göstermelik boykotlarla gündeme gelen Türkiye’nin, İsrail’in Tarım Bakanlığı’nın verilerine göre İsrail’e en çok sebze-meyve ihraç eden ülke olduğu ortaya çıktı. Türkiye’yi Ürdün takip etti.

Kudüs Haber Ağı’nın (QNN) incelediği verilere göre, Tarım Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye ve Ürdün, Siyonist İsrail’e en fazla sebze ve meyve ihracatı yapan ülkeler listesinin başında geldi.

BDS Türkiye’den çağrı

BDS Türkiye konuyla ilgili “Soykırım sürecinde İsrail’e en fazla meyve-sebze ihraç eden Türkiye Cumhuriyeti’ne sesleniyoruz: İşgal ve soykırım makinesini beslemeye son verin!” çağrısını yineledi.

Resim

Saray Rejiminin, Sakarya mitingine katılan bazı kişilerin açtığı “İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın” pankartı apar topar kaldırılmıştı. Birkaç vatandaşın cumhurbaşkanı mitingde konuşmaya başlayınca ‘İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın’ yazan bir pankart açmıştı. Daha sonra pankartı açanların yanına gelen ve polis olduğu tahmin edilen bazı kişiler pankartı kaldırmıştı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz