Gazeteci Metin Cihan, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Bilal Erdoğan’ın yaptığı Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun Avrupa Birliği’nden (AB) 500 bin Euro’dan fazla fon aldığını ortaya çıkarttı.

Metin Cihan, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda “Bilal Erdoğan da Avrupa Birliği’nden fon alıyormuş. Etnospor hobisi için 7 kez AB Erasmus fonuna başvurup 500.000+ € hibe almış. Kaynak: AB Erasmus+ fon programı resmi sayfası” dedi.

SETA fon alanları vatana ihanetle suçluyordu

Cihan SETA’nın aldığı fonu şu ifadelerle paylaştı:

“SETA Vakfı listeler yayınlayıp Avrupa’dan fon alanları vatana ihanetle suçluyordu. Meğer kendileri fon alıyormuş. Aşağıdaki projeler hâlâ devam ediyor, hâlâ fon alıyorlar. Vakıf kurucusu şimdi MİT Başkanı olan İbrahim Kalın. Koordinatörlerden biri Fahrettin Altun.”

Türkiye’den seçtikleri partner TÜGVA

Metin Cihan diğer vakıf ve kuruluşların AB’den aldığı fonları ise şu şekilde paylaştı:

“Bir örnek vereyim. AB Erasmus+ fonu örneğin KA227-YOU-098395 kodlu projeyle kimi fonluyor? Bakıyoruz ve Turkey Youth Federation olduğunu görüyoruz. Böyle tanıdık gelmemiş olabilir. Bildiğimiz TÜGVA.

Bunun sadece küçük bir örnek olduğunu hatırlatmak isterim. Her yıl milyonlarca € fon akışı gerçekleşiyor. Belgeleriyle paylaşacağım. Proje tanıtımında da okuyacağınız gibi AB bunu STK’lar ile işbirliği olarak tanımlıyor ve uluslararası bir etki alanı oluşturma hedefi belirleniyor. Türkiye’de seçtikleri partner TÜGVA oluyor.”

Metin Cihan’ın TRT’nin Avrupa Birliği’nden 400 bin Euro’luk bir fon aldığını da paylaştı.

Öte yandan Cihan, TÜRGEV ve İmam Hatipler Derneği’ne yapılan Avrupa Birliği fonlarını yine sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaştı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz