Bağımsız Devrimci Aday Platformu’nun adayı Çağla Cemali, “Depremin ilk günlerinde yaşamak ve yaşatmak için seferber olanları, şimdi yeniden Samandağ’da yeni yaşamı kurmaya çağırıyoruz! Ben dayanışmaların, Samandağ için seferber olanların adayıyım.” diyerek herkesi Samandağ için seferberliğe, birlikte yönetmeye çağırdı.

“Kendi kendini yönetebilen pratiğin bugün Samandağ’ı yönetmesi gerekir”

Çağla Cemali seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği halk buluşmalarında Kuşalanı ve Mızraklı Mahallesini ziyaret etti.

Mahalle Halkının yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Samandağ Bağımsız Belediye Başkan Adayı Çağla Cemali mahallelerde yaptığı konuşmalarda “Samandağ İçin Seferberlik” sloganıyla yola çıktıklarını vurguladı.

Bağımsız Aday Çağla Cemali, Bağımsız Devrimci Aday Platformu olarak yola çıktıklarını belirterek, platformun ve yönetim anlayışlarının neler olduğu ile ilgili konuştu.

Samandağ Bağımsız adayı Çağla Cemali konuşmasında “İlçemize yönelik imha ve inkar politikaları deprem sonrası daha da görünür oldu. Geçmiş belediye yönetim biçimleri halkın sorunlarına çözüm üretmekten uzak; kadınların, gençlerin, emekçilerin, çocukların yönetime katılımından yoksun, ortaya konan faaliyetlerin denetlenemediği bir biçimdeydi. Yağma ve rant politikalarına dayalı yönetim anlayışı birilerini zengin etmiş bizlere ise yaşamı her geçen gün daha da dayanılmaz hale getirdi. Deprem ile birlikte dayanışmaların, gönüllülerin ortaya koyduğu irade ise yaşamak ve yaşatmak üzere seferberlik olmuştur. Kendi kendini yönetebilen, bunu olağanüstü şartlarda pratiğe döken bu iradenin bugün Samandağ’ı yönetmesi gerekmektedir. Bağımsız devrimci aday platformu olarak çalışmamız bunun üzerine şekillenmektedir.” dedi.

Cemali, konuşmasının devamında “Ortaya koyacağımız politikalar mahallelerin ihtiyaçları ve talepleri üzerine şekillenecek. Mahalle halkı yaşadığı yerin sorunlarını herkesten daha iyi tespit eder, çözüm için harekete geçer, belediyeyi harekete geçirebilir. Bunun yanında deprem süreciyle birlikte ortaya çıkmış ve hızlıca müdahale edilmesi gereken sorunlarımız var.” dedi.

Seçilmesi halinde gerçekleştirecekleri projelerle ilgili bilgi veren Cemali, Herkesi seçim sürecinden başlamak üzere çalışmalarında yer almaya ve mahalle birimlerine katılmaya davet etti.

Cemali’den “Özgür Bilimsel Eğitim’in örneklerini yaratma” sözü

Çağla Cemali, merkez seçim bürosunda Özgür Liseli öğrenciler ile buluşarak Samandağ’da liselilerin yaşadığı sorunları dinledi. Cemali, eğitime ulaşmaktan müfredata bir dizi sorunu çözmek için liselilerle birlikte mahalle meclislerinden alacakları güçle Samandağ’da Özgür Bilimsel Eğitim’in örneklerini yaratma sözünü verdi.

Cemali, Sutaşı Mahallesi’ndeki konteynır kentte kadınlarla buluştu.

Kaldıraç Hareketi Antakya’dan Cemali’ye destek

Kaldıraç Hareketi Antakya bürosu Samandağ Yerel Seçimlerinde Tutumunu açıklayarak, “‘Deprem sürecinde ortaya çıkan dayanışmalar yönetebilme iradesini göstermişlerdir. Bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır. Devrim ve Sosyalizm İçin Bir Adım Daha” diyerek, Çağla Cemali’ye yönelik çalışacaklarını deklare etti.

Samandağ Dayanışma Evleri‘de, adaylarının Çağla Cemali olduğunu açıkladı.

Cemali, 10 mahallede açılan seçim bürolarıyla Samandağ halkını çalışmalarda gönüllü olmaya çağırdı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz