31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için Hatay’ın Samandağ ilçesinde Bağımsız Devrimci Aday Platformu’ndan Çağla Cemali aday gösterilmişti. Cemali, aynı zamanda Samandağ ilçesinin ilk kadın başkan adayı olmasıyla öne çıktı.

Bağımsız Devrimci Aday Platformu’nun, Cemali için yürüttüğü seçim çalışmalarına saldırılar olduğu belirtildi. Geçtiğimiz günlerde platform bileşenlerinden Samandağ Dayanışma Evleri’nin depremin 40. gününde kadınların düzenlediği “Hüznümüz İsyanımızdır” yürüyüşüne ithafen yaptığı duvar resmine saldırı olmuştu. Resmin üzerine ve yanlarına “CHP” ve “Ölümüne CHP” yazıları yazılmıştı.

Bugün, platformun sosyal medya hesabından Cemali için yapılan afişlere ve billboard ilanlarına yapılan saldırı paylaşıldı. Görüntülerde Cemali’nin seçim afişlerinin ve ilanların üzerine Türkiye İşçi Partisi (TİP) afişlerinin yapıştırıldığı görüldü.

Bağımsız Devrimci Aday Platformu konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada TİP ile saldırılara ilişkin iki kez görüşme gerçekleştirdiklerine rağmen saldırıların devam ettiğini belirten platform, “Saha çalışmalarımıza yapılan bu saldırıların sonlanmaması halinde; emeğe, devrimci değerlere sahip çıkmak ve korumak için birlikte mücadele etmek adına bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz