Sakarya’da inşaatı süren HES’in bulunduğu sahada açılan kuyuların içerisine gömülen, araziye ve nehrin kenarına dökülmüş tonlarca atık bulundu
Sakarya’nın Pamukova ilçesinde Sakarya Nehri üzerinde inşaatı sürmekte olan hidroelektrik santralinin (HES) bulunduğu sahada, DHA’nın haberine göre, açılan kuyuların içerisine gömülen, araziye ve nehrin kenarına dökülmüş halde tonlarca atık bulundu.
Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü atık maddeler üzerinde ölçüm yaparken, jandarma da HES inşaatının hafriyat işlerini yapan firmanın atıkları döktüğünü değerlendirerek, firma yetkilisinin ifadesini aldı.
Pamukova’da 2015 Ekim ayında bir taş ocağına gömülü yaklaşık 200 ton kimyasal atık bulunmuştu.