Roma belediye başkanı mafyadan alınan 200 bin binayı göçmenlere tahsis etmeye hazırlanıyor. Sığınmacıların binalara 31 Ekim’de yerleştirilmesi planlanıyor.


İtalya’da Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, Facebook hesabından mafyanın elinden alınan binalara 200 bin sığınmacının yerleştirileceğini  açıkladı.
BELEDİYE BAŞKANI POLİS MÜDAHALESİNİ SAVUNDU
Sputnik’in haberine göre Raggi, bu çerçevede ilk etapta 200 bin  binanın 31 Ekim itibariyla sığınmacılara tahsisinin öngörüldüğünü açıkladı. Roma Belediye Başkanı,  iletisinde polisin sığınmacılara salı günü yapmış olduğu müdahaleyi de savundu ve ‘yasadışı yerleşimlerin hoşgörülemeyeceğini ifade etti.
Polisler geçen hafta çoğunlukla Eritre ve Etiyopyalıların kaldığı evleri basmış, sığınmacılara karşı tazyikli su kullanmıştı. Konu İtalyan basınını tüm hafta boyunca işgal ederken polisin ve yetkililerin tutumu eleştirilmişti. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) de İtalyan makamlarının sığınmacıları, kendilerine kalacak yer tahsis etmeksizin tahliye etmesini kınamıştı. Raggi göreve geldiği geçen yıldan bu yana kamu hizmetlerinin kötüye gittiği ve şehrin genelinde kirliliğin arttığına dair eleştirilerle karşı karşıya kalıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz