Evrensel’de yer alan habere göre fabrikada daha önceki yemekhane şirketiyle ilgilide sıkıntılar yaşanmış, salata numunelerinden E. coli bakterisinin de çıkması üzerine yemekhane şirketinin sözleşmesi feshedilmişti. Bu ayın başında ise yeni bir yemekhane firması ile anlaşma sağlandı.

Yemekhane şirketinin değişimden dolayı oryantasyon ve adaptasyon için yaklaşık 15 günlük sürenin sonunda yemeklerin ve menülerin istenilen düzeye geleceğini işçilere bildirildi. Fakat aradan yaklaşık bir ay geçmesine rağmen yemeklerde ve menüde istenilen düzeye gelinmemesi sonucunda işçiler şikayetlerini üyesi oldukları Petrol-İş Sendikası temsilcilerine bildirdi.

Yüzlerce şikayet gelmesi üzerine sendika temsilcileri bugün öğle yemeğinde yemekhanede protesto gerçekleştirmek üzere üyelerine çağrı yaptı. Yemekhanede kalabalık bir şekilde toplanan işçiler çatal kaşık ve düdük sesleriyle protesto gerçekleştirdi.

Yemekhanede açıklamada bulunan sendika iş yeri baş temsilcisi İsmail Şen, “Maalesef yemekler istediğimiz düzeyde değil bize birçok şikayet gelmekte ve bu şikayetleri idari uzmanlara iletiyoruz. Gerek yemeklerin lezzetlerinde gerek gramajlarda sorunlar yaşıyoruz ve demokratik hakkımızı kullanarak bu durumu protesto etmek için burada toplandık” dedi. Bir sonuç alana kadar ara ara bu eylemlerine devam edeceklerini bildiren işçiler, açıklamadan sonra sloganlar eşliğinde yemekhaneden çıktı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz