Zeytinburnu’nda bir ailenin daha polisler tarafından darp edilmesi görüntülere yansıdı. Darp edilen kişi gözaltına alınırken balkon ve camlarda polis şiddeti protesto edildi.
Son günlerde giderek artan polis ve bekçi şiddetine bir yenisi daha eklendi. Zeytinburnu’nda ikinci kez yaşanan olayda polisler, sokağa çıkma yasağı ihlal edildiği gerekçesiyle bir aileyi darp etti.
Mezopotamya Ajansı’nda yayınlanan görüntülerde, çok sayıda polis, sokağa çıkma yasağı ihlal edildiği gerekçe göstererek bir aileyi darp etti. Görüntüleri çeken kişinin aktarımına göre Gökalp Mahallesi’nde daha önce de benzer şiddetin yaşandı.
Olaya tanıklık eden kişinin aktarımlarına göre; arabasının alarm sesinin kapatmak üzere sokağa çıkan bir kişi, polisler tarafından sert bir dille uyarıldı. Polislere durumu açıklamaya çalışan kişiyi dinlemeyen polisler, kişiyi darp etmeye başlıyor. Ardından olay yerine gelen yurttaşın annesi ve görüntülere de yansıyan bir kadın ise; polisler tarafından darp ediliyor. Dakikalarca darp edilen kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, darbe maruz kalan annesinin başörtüsünün darp esnasında başından düşmesi de görüntülere yansıdı.
Görüntülerde sokak ortasında yaşanan polis şiddetini çevredeki yurttaşların da balkon ve camlarından yuhaladı.