1 Nisan günü siyonist İsrail Devleti Şam’daki İran Konsolosluğuna hava saldırısı düzenlemiş, bu saldırı sırasında 7 İranlı yetkili hayatını kaybetmişti.

Bugün İran’ın hamlesinin kınanması için İsrail’in çağrısıyla hızlıca toplanacak olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İran’ın uluslararası dokunulmazlığı bulunan konsolosluk binasına gerçekleşen İsrail saldırısını ise kınamamıştı.

Irak’ın işgalcileri, Vietnam’ın kasapları, Afganistan’ın failleri, Ukraynalı faşist sürüsünün, IŞİD’in yaratıcıları, terör örgütü NATO’nun efendileri, bugün birbiri ardına İran’ı kınama yarışına girmiştir.

Filistin halkının soykırımını gün gün dünyaya “izleten”, işgal devleti İsrail ve Batı Emperyalizmi bölgede dökülen tüm kanın sorumlusudur.

TC bir NATO ülkesidir. Yıllardır bölgede ABD’nin savaş politikalarını uygulayan bir sömürgedir. Seçimlerden önce ve hemen sonra dile getirilen, İran’a yönelik kuşatmanın artması için bir ABD projesi olan “Kuzey Irak” operasyonunun da tetikçisi pozisyonundadır.

Kürecik üssü İsrail’e çalışmaktadır, İncirlik üssü İran’a karşı çalışmaktadır, emperyalistlerin Libya saldırısı Şirinyer’deki NATO üssünden yönetilmiştir.

Çöküşü gittikçe hızlanan kapitalist-emperyalizm, daha önce de olduğu gibi çıkışını bir kere daha paylaşım savaşını büyütmekte görüyor. Milyonlarca insana yoksulluk, zulüm, ölüm demek olan emperyalist paylaşım savaşını durduracak tek güç bölge halkının ortak mücadelesidir.

Bölgede emperyalist savaşa karşı barış isteyen herkes; NATO’nun bölgemizden kovulması, Kürecik, İncirlik ve tüm diğer emperyalist üslerin kapatılması, İsrail’le tüm ilişkilere son verilmesi talepleri etrafında mücadeleyi büyütmelidir.

Emperyalizm yenilecek, halkların ortak mücadelesi kazanacak!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz