7 Ekim’de Filistin Direnişi’nin işgalci İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı’yla tüm dünya Filistin halkının onurlu mücadelesine sahne oluyor. Senelerdir katil İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlara yenileri ekleniyor; aylardır tüm dünya Filistin’de yaşanan katliamları, soykırımı görüyor.

Özgür Üniversite Hareketi’nden öğrenciler yaşanan katliam, soykırımları gördüklerini ve seyirci kalmayacaklarını ifade ederek, Filistin’le dayanışmayı büyütmek için eylemlere devam edeceklerini açıkladı. Öğrenciler 6 Mayıs günü Siyonist İsrail’i koruyan savaş örgütü NATO’nun da bulunduğu Kürecik üssüne yürüyecek.

Öğrenciler, ülkelerinde ve dünyada Filistin direnişini selamlamak, direnişin taleplerini egemenlere dayatmak için yüzlerce eylem yapıldığına dikkat çekerek, “Hatta bu eylemler sonucu Türkiye İsrail ile ticari ilişkilerini kestiğini açıklamak zorunda kaldı. Bu önemli kazanımdan güç alıyoruz ama bu yetmez diyoruz.” dedi.

Türkiye’nin, ABD’den sonra NATO’nun ikinci büyük ordusuna sahip olduğunu belirten Özgür Üniversite Hareketi “Ülkemizin toplamda 16 noktasında ABD Silahlı Kuvvetleri’ne ait askeri üsleri yer almakta, 15 farklı noktada ise NATO radarları vardır. Ayrıca 5 farklı noktada da ABD’nin nükleer ve füze kontrol merkezleri bulunuyor.” dedi.

Öğrenciler, “İran’dan gelecek saldırılara karşı İsrail’i korumak için 2011’de tekrar açılan Kürecik NATO üssünün, ABD ve Saray Rejimi’nin bu topraklarda savaş politikalarını sürdürmesinin bir aracı” olduğu belirterek “Bu yüzden Özgür Üniversite Hareketi olarak 6 Mayıs’ta Kürecik’e, İsrail’i koruyan üssü kapatılacak çağrısını büyütmeye” çağırdı.

Özgür Üniversite Hareketi başta öğrenciler olmak üzere herkesi emperyalist savaşın karşısında, Filistin’in yanında olmak için 6 Mayıs 15.00’da Özgür Üniversite Hareketiyle Kürecik Üssü önüne çağırdı.

Öğrenciler 5 Mayıs günü İstanbul, Ankara ve İzmir’den kalkan otobüslerle Kürecik’e yola çıkacak.

Resim

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz