ODTÜ yemekhane işçisi Serdal Delibal, işe geri dönme talebiyle sürdürdüğü mücadelesinin 14. gününde açıklamada bulundu. Delibal, “Emeğimi bırakmayacağım” derken, destekte bulunan öğrenciler ise haksız işten atılmaya karşı Delibal’ın yanında olduklarını vurguladı.

Delibal, “Emeğimi hiçe saydılar. İnsanların emeğiyle, hakkıyla oynadılar” derken mücadelesini 14. gününde sürdürdüğünü vurguladı. Delibal, “Yine söylüyorum, idarecilere bana atılan iftiranın gerçek olmadığını kanıtlayacağım. Yılların emeğini onlara bırakmayacağım, işimi geri alacağım” derken mücadelesinde destek olan ODTÜ öğrencileri ve bileşenlerine teşekkür etti.

2. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi İbrahim Güneş, “Serdal abiyi öncesinde tanımıyordum, yemekhanede güler yüzüyle görüyordum. İşten atıldığını öğrenince kendisiyle birebir tanışma fırsatım da oldu güleryüzünün yanında içindeki güzelliği de gördüm” dedi. İşten atılma sürecine dair ise, “Bu durum ülkemizin içinde bulunduğu yozlaşmayı çok güzel bir şekilde gösteriyor aslında. Bizim hiçbir şekilde güvenli bir alanımız yok. ODTÜ son kalemizdi belki de onu da artık kısıtlıyorlar. O yüzden Serdal abinin mücadelesinin arkasındayız, umarım güzel sonuçlar alacak” dedi.

Bir diğer ODTÜ öğrencisi Cem ise “ODTÜ’de uzun yıllar Serdal abiyle vakit geçirme fırsatım oldu. Serdal abi her zaman öğrencinin yanında olan, her zaman destek olan, bir eksiğimiz bir ihtiyacımız olduğunda yardıma koşan bir ODTÜ emekçisiydi. Bu işten çıkarmanın da haksız, hukuksuz olduğu ortadayken işine iade edilmesi için yanındayız. Her zaman da yanında olmaya devam edeceğiz. Umarım en kısa sürede işine kavuşur” diye belirtti.

Serdal Delibal’ın işine geri iade edilmesi için kütüphanede açtığı stantta imza kampanyası başlattığı imza kampanyası sürüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz