Artı Gerçek – Rusya Soruşturma Komitesi’nin Moskova’da bir konser salonuna düzenlenen saldırıyla ilgili son açıklamasına göre ölenlerin sayısı en az 133’e yükseldi. Saldırıyla bağlantılı olarak 4’ü saldırgan olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı.

Russia Today (RT) televizyonunun genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan, yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden birinin sorguladığı anının görüntülerini paylaştı. Videoda genç sakallı bir erkeğin yol kenarında sorgulandığı görüldü.

Gazete Duvar’da yer yer alan habere göre; videoda, şüphelinin ağır aksanlı bir Rusçayla, kendisine sorulan soruları yanıtladığı, 4 Mart’ta Türkiye’den ‘uçtuğunu’ söylediği duyuldu. Şüpheli, bilmediği kişilerden Telegram üzerinden para karşılığı saldırıyı yapmak için talimatlar aldığını anlattı. Sorgu sırasında titrediği görülen şüpheli, önce karnının üzerinde yatarken, elleri arkasında bağlanmış bir şekilde görüntülere yansıdı. Bu esnada çenesi de kamuflaj kıyafetli bir kişinin botunun üzerindeydi. Şüpheli, daha sonra dizlerinin üzerine kalktı.

Yüzünde çizikler ve berelenmeler olan bir başka erkek de elleri ve ayakları bağlı bir şekilde bir bankta otururken sözlü çevirmen aracılığıyla sorguya tabi tutuldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz