Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Fransız sermayeli Mersen’de, işçiler yaklaşık 2 yıldır sendika ve toplu sözleşme hakları için mücadele ediyor. Patronun toplu sözleşme masasına gelmemesi üzerine greve çıkan işçiler, 8 gündür fabrika kapısının önünde bekliyor.

Evrensel’e konuşan Temsilci Selahattin Ayar, “Anayasal hakkımızı kullanarak 2022 yılında sendikalaştık. Kararımıza saygı duyulmasını istiyoruz. Biz baskılarla, tehditlerle buraya kadar geldik, yılmadık. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Toplu sözleşmemizi imzalayana kadar da buradayız. Daha iyi şartlar ve haklarımızı istiyoruz. Adalet istiyoruz. İlk defa grev tecrübesi yaşıyorum. Onurlu ve gururlu bir şekilde kazanacağız” dedi.

Mersen İşçisi Akif Kılıç da “Daha iyi şartlar altında çalışmak istiyoruz, hakkımızı arıyoruz. Hakkımızı alamadığımız için yaşam şartlarından dolayı bu haldeyiz, direnişteyiz. İlk defa greve çıktım, heyecanlıyım. Kimse vazgeçmesin, hakkımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz