20 gündür direnişte olan Mega Polietilen işçilerinin direniş çadırının sabah saatlerinde kundaklandı. Bu sabah direniş alanına gelen işçiler çadırlarının küle döndüğünü gördü. Fabrika önünde toplanan işçiler, daha önce çadırlarını sökmek isteyen grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan işçiler, fabrika yöneticisi Serkan Özhan’ın saldırı devam ederken, saldıran gruba “Yakaladığınızı vurun” diye talimat verdiğini aktardı.

Evrensel’e konuşan bir işçi, “Biz arabadan iner inmez üzerimize saldırdılar. Polis arkadaşlarda burada arabadaydı, gördüler. Müdahale etmelerini bekledik ama bir şey yapmadılar. Kamera kaydını çıkarsınlar o zaman her şey ortaya çıkar zaten. Duvarın üstüne çıkıp bize hakaretler ettiler polis arkadaşlar bizi ayırdı sadece” dedi.

Direniş çadırları yakılan mega polietilen işçileri ve BİRTEK-SEN Genel başkanı Mehmet Türkmen fabrika önünde açıklama yaptı.

Direniş çadırının yakıldığını duyan BİRTEK-SEN yönetimi fabrika önünde işçiler ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında konuşan BİRTEK-SEN Genel Başkanı Mehmet Türkmen, “Çadırımıza saldırıyor, işçilere saldırıyorlar, çadırımızı yakıyorlar ve bunların hepsi güvenlik güçlerinin gözü önünde oluyor. Kim bu patron, bu gücü kimden alıyor? Gerekirse Ankara’ya TBMM’ye gidip hesabını soracağız” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz