İngiltere’nin başkenti Londra’da yüz binler bir kez daha Siyonist İsrail’in Gazze’deki saldırılarını protesto etti. BBC önünde sabahın erken saatlerinden itibaren toplanan kitle Parlamento Meydanı’na yürüdü.

Sunak hükümetinin ve muhalefetteki İşçi Partisinin Siyonist İsrail’e desteği kınanırken sık sık, “İsrail gibi sizin de eliniz kanlı”, “Derhal ateşkes ilan edin”, “Savaşlar son bulsun” sloganları atıldı.

“Emperyalist barbarlığı durdurmalıyız”

Yürüyüş sırasında Evrensel’e konuşan Savaş Karşıtı Koalisyon Yöneticisi John Rees, Birleşik Krallık halklarının savaşlara karşı sokaklara çıkmaya devam edeceğini belirterek, ABD’nin Irak ve Suriye’ye saldırılarını da kınadı. “Orta Doğu’da emperyalist barbarlığı ve tüm savaşları durdurmalıyız” diyen Rees, “Bu savaşlarda kendi hükümetimizin de elindeki kanı tüm dünyaya duyurmalıyız” dedi.

John Rees

İngiltere’de Filistin’e destek ve savaşlara karşı eylemler her hafta sonu yapılmaya devam ediyor. İki haftada bir ulusal çapta ve belli merkezlerde kitlesel eylemler yapılırken, iki haftada bir de yerellerde toplantı ve gösteriler şeklinde devam ediyor. Savaşlar durana kadar bu eylemlerin süreceği belirtiliyor.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz