ABD’nin Las Vegas kentindeki Route 91 Harvest isimli müzik festivalinde dinleyicilere kaldığı Mandalay Bay Oteli’nin 32. katından otomatik silahlarla dakikalarca kurşun yağdıran ve en az 58 kişiyi öldürüp yüzlercesini yaralayan Stephen Paddock’un geçmişine ve ailesine ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Banka soyguncusu bir babanın oğlu olan 1953 doğumlu Stephen Paddock’ın Las Vegas’a 128 km uzaklıkta bulunan Mesquite’de ikamet ediyordu. Annesi ve babası uzun süredir birbirinden ayrıydı. Emekli bir muhasebeci olan Paddock, emeklilik günlerinde emlak yatırımcılığı yapıyordu. Kumar oynamayı çok seviyordu ve bunun için sık sık Las Vegas’a gidiyordu.
Evrensel’de yer alan habere göre; Pilot ehliyeti sahibiydi ancak yasal olarak uçabilmesi için gerekli olan tıbbi belgeleri yoktu. 2 uçağı vardı. Alaska’da avlanmak için avcılık lisansı bulunan Paddock’un evinde yapılan araştırmada çok sayıda silah ve mühimmat bulundu. Komşuları Paddock’un sessiz ve sakin bir yaşam sürdüğünü aktardı. Eşinden boşandıktan sonra Marilou Danley birlikte yaşamaya başladı. Marilou Danley’in ise saldırı sırasında Filipinler’de olduğunu belirtildi.
Saldırgan Eric Paddock, kardeşinin emlak yatırımcılığından milyonlarca dolar kazandığını aktardı. Eric Paddock’un kardeşi hakkında verdiği diğer bilgiler ise şöyle:
“Şiddet eğilimi olduğuna dair hiçbir belirti yoktu. Hiç bir terör örgütü ile bağlantısı yoktu. Küçükken bozuk para koleksiyonu yapıyordu. Benimle en son Irma kasırgası sonrası mesajla iletişim kurmuştu. 90 yaşındaki annemizle ise en son bir hafta önce telefonda konuşmuştu ve ona bir yürüteç göndermişti. Neden böyle birşey yapmış olduğuna dair hiçbir fikrim yok.”
BANKA SOYGUNCUSU OLAN BABASI FBI’IN ‘EN ÇOK ARANANLAR’ LİSTESİNDE YER ALIYORDU
Erkek kardeşi Eric Paddock’un ifadelerine göre banka soyguncusu olan babaları Benjamin Hoskins Paddock, 10 Haziran 1969 – 5 Mayıs 1977 arasında FBI’ın çok arananlar listesinde bulunuyordu.
CNN International ise Paddock’un babasının 1969’da hapishaneden kaçtığını ve 1978’de yakalanana kadar Oregon’da yaşadığını aktardı.
Eric Paddock babalarının birkaç yıl önce öldüğünü ve kendisi doğduğunda babasının kaçak olduğunu söyledi. Annesi ve babası 8 yıllık bir evliliğin ardından 27 yıl önce boşandı ve annesi Los Angeles’ta yaşamaya başladı. Boşanmalarının ardından annesi ve babası arasındaki tüm iletişim kesilmişti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz