Konya’da Seyfullah K., Elif Yakın’ı ateşli silahla katletti. Son bir haftada en az 12 kadın katledildi
Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde yaşayan Elif Yakın, Seyfullah K. tarafından çalıştığı işyerinde ateşli silahla katledildi. Ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Elif’in yaşamını yitirdiği belirlendi.  Fail Seyfullah K. daha sonra gözaltına alındı.
Son bir haftada en az 12 kadın katledildi
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne sayılı günler kala basına yansıyan haberlere göre; Elif Yakın ile birlikte son bir haftada en az 12 kadın katledildi. Ülkenin her yerinde erkek-devlet şiddeti artarken, kadın katliamlarının önlenmesi için hiçbir adım atılmıyor.
Son bir haftada katledilen kadınların isimleri şöyle: Denizli’de Recep Berkay Hakver, Pamukkale Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Cennet Tuğba Tokbaş’ı; Isparta’da Hasan Bölüm, Gamze Esgicioğlu’nu; Silivri’de Erdem D. boşandığı Tülay Sivil’i; İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde İ.Z. isimli erkek, evli olduğu H.Z.’yi; İzmit’te Veysel Özkan  boşanma aşamasında olduğu Serap Özkan’ı ve oğlu Suat Özkan’ı; Aksaray’da Ramazan T., ayrıldığı Saadet Korkmaz’ı; Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde Mehmet P., hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Emine P.’yi; İzmir’in Dikili ilçesinde Alper Gül boşandığı Çilem Kılıç’ı; İzmir’in Kınık ilçesinde eski uzman çavuş Mustafa Kocabıyık, evli olduğu Nergüzel Kocabıyık ve kızı Melike Kocabıyık’ı katletti. Ordu’nun Korgan ilçesinde de Makbule Sarı, evinde katledilmiş halde bulundu.